Turniej kwalifikacyjny na V i IV kategorię szachową

Utworzono: poniedziałek, 05 luty 2018

Turniej kwalifikacyjny na V i IV kategorię szachową

Żarów, 17.02.2018


1. Cel turnieju: Umożliwienie rywalizacji sportowej młodych szachistów, propagowanie szachów wśród dzieci i młodzieży, umożliwienie zdobycia lub podwyższenia kategorii szachowych, umożliwienie zbierania doświadczeń turniejowych, rozwój logicznego myślenia.

2. Organizator: Klub szachowy GLKS Goniec Żarów

3. Uprawnieni do gry: zawodnicy bez kategorii szachowej lub z V kategorią szachową w wieku do lat 16
UWAGA: Zawodnik, który nie jest zarejestrowany w PZSzach (Centralny Rejestr) – nie posiada numeru IDCR musi wypełnić przed zawodami formularz rejestracji zawodnika (w przypadku osób niepełnoletnich wymagany podpis rodzica lub opiekuna prawnego), formularz dostępny będzie przed turniejem u sędziego.

4. Termin, system i tempo gry:
17 luty 2018 potwierdzenie zgłoszeń do godz. 9:50, I runda - godzina 10:00, turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, tempo gry 30 min dla zawodnika. Nie obowiązuje zapis partii.

5. Wpisowe: 10 zł (w tym opłata klasyfikacyjno-rankingowa). Wpisowe z przeznaczeniem na organizacje turnieju.

6. Zapisy: zgłoszenia do udziału w turnieju w serwisie:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1001
lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 607 124 166

7. Miejsce rozgrywek:
Szkoła Podstawowa w Żarowie, ul. Piastowska 10

8. Nagrody:
Puchary dla 3 najlepszych zawodników całego turnieju, medale w grupach wiekowych oraz książki szachowe dla najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych. Poszczególne klasyfikacje grup wiekowych uzależnione będą ilości startujących osób.

9. Uwagi końcowe:
a) obowiązują aktualne przepisy gry PZSzach
b) interpretacja niniejszego Regulaminu należy do organizatora, który zastrzega sobie prawo do wprowadzania niezbędnych zmian i uzupełnień
c) podczas turnieju opiekę nad dziećmi sprawują rodzice lub przybyli z nimi pełnoletni opiekunowie
d) udział w turnieju jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb turnieju (publikacja wyników, sprawozdawczość) organizowanego przez GLKS Goniec Żarów (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. z 1997 r. Nr 133 poz.883 z póź.zm.), a także zgodą na nieodpłatne utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku w formie fotografii analogowej i cyfrowej w celach promocyjnych.