IV Memoriał Szachowy dobiegł końca

Utworzono: niedziela, 04 październik 2015

W dniach 3-4 października w budynku żarowskiego Gimnazjum rozegrany został IV Memoriał Szachowy pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego - naszych byłych zawodników. W turnieju wzięło udział blisko 70 uczestników z kilku województw. Oprócz zawodników naszego klubu w turnieju wystartowali najmłodsi miłośnicy "królewskiej gry" z gminnej Szkoły Podstawowej w Zastrużu.

W grupie A zwyciężył Paweł Gulik (WKS Kopernik Wrocław) przed Michałem Wójcikiem (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) i Arkadiuszem Szotą (Dzierżoniów). Miejsca naszych zawodników: 9 - Mirosław Cygan, 12 - Jan Woźny, 13 - Artur Adamek, 15 - Michał Bieszczad, 16 - Krzysztof Serwin, 19 - Ernest Sojski.

W grupie B wygrał Jakub Kubicz (WKSz Hetman Wałbrzych), przed Kamilem Kałuznym (KSz GAMBIT MDK Świdnica) i Krzysztofem Kondratem (WKSz Hetman Wałbrzych). Nasza jedyna zawodniczka w tej grupie Ewelina Dominik zajęła 15 miejsce.

W grupie C wygrał Piotr Dereń (Brzeg) przed Andrzejem Pieszczoch (Świdnica) i Piotrem Janda (Świebodzice). Miejsc naszych zawodników oraz zawodników z Zastruża: 6 - Konstanty Roubo, 7 - Maciej Pasternak, 9 - Oskar Lesiak, 10 - Dominika Trestka, 12 - Róża Kulpińska, 13 - Ryszard Marczak, 16 - Wiktoria Szywała, 20- Kacper Daniel, 21 - Maciej Kaczmarzyk, 22 - Wiktoria Urinaż, 25 - Paulina Pituła. Dominika Trestka zdobyła normę na IV kategorię szachową, natomiast pięcioro zawodników z Zastruża zdobyło normy na V kategorie szachowe: Oskar Lesiak, Róża Kulpińska, Ryszard Marczak, Wiktoria Szywała, Maciej Kaczmarzyk. Wszystkim gratulujemy!

Wyniki turnieju:
Grupa A
Grupa B
Grupa C