Mistrzostwa LZS powiatu świdnickiego na rok 2016

Utworzono: niedziela, 17 kwiecień 2016

W sobotę 16 kwietnia w Gimnazjum w Żarowie rozegrano Mistrzostwa LZS powiatu świdnickiego w szachach będące eliminacjami do tegorocznego finału Dolnośląskich Igrzysk LZS. Zawody tradycyjnie zdominowali zawodnicy naszego klubu zdobywając większość miejsc uprawniających do udziału w finale wojewódzkim. W każdej kategorii wiekowej awans uzyskało dwoje najlepszych zawodników a cały turniej podzielony był na dwie grupy turniejowe: w jednej rywalizowali seniorzy i juniorzy starsi a w drugiej juniorzy młodsi oraz wszystkie zawodniczki. W kat. seniorów zwyciężył Marek Szmyd przed Damianem Danielem (obaj Goniec Żarów), w kat. juniorów starszych zwyciężył Dawid Mozol (Goniec) przed Michałem Turkiem (KSz Gambit MDK Świdnica), natomiast w kat. juniorów młodszych zwyciężył Ernest Sojski (Goniec) przed Oskarem Perkiem (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Wśród seniorek pierwsze miejsce zajęła Ewelina Dominik przed Joanną Markiewicz (obie Goniec), w kat. juniorek młodszych wygrała Natalia Dominik (Goniec) przed Liliana Jarząbek (KSz GAMBIT MDK Świdnica). W obu grupach zagrało łącznie 41 osób. Cieszy udział w turnieju wielu początkujących szachistów z terenu naszej gminy. Finał Dolnośląski odbędzie się 14 maja w Ścinawce Średniej.

Wyniki turnieju: - seniorzy, juniorzy starsi - kobiety, juniorzy młodsi