VII Memoriał Szachowy zakończony

W dniach 5-6 października rozegrany został VII Memoriał Szachowy pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego. Na starce stanęło blisko 120 uczestników podzielonych w zależności od posiadanych kategorii i rankingów na 4 grupy turniejowe.

W grupie A (zgłoszonej do FIDE) wygrał Kamil Gałuszka przed Wiktorią Śmietańską i Bartłomiejem Róg. Z zawodników Gońca Żarów najwyższe miejsce zajął Łukasz Reichel.

W grupie B1 (zawodnicy z rankingiem 1600) wygrał Kacper Konieczny przed Krzysztofem Murynem i Andrzejem Lubońskim. Najlepszym z zawodników Gońca był Maciej Kaczmarzyk zajmując 7 miejsce.

W grupie B2 (zawodnicy z rankingiem 1250-1400) zwyciężył Józef Tarawski wyprzedzając Michała Sikorę i Oliwię Kałuszka. Z zawodników Gońca najwyższe miejsce zajęła Weronika Komaniecka zajmując 6 miejsce.

W ostatniej grupie C (zawodnicy do V kategorii) wygrał Tymoteusz Kopeć przed Sławomirem Nowickim i Tomaszem Mazurkiem. Najlepszy z Gońca Żarów był Piotr Wysowski zajmując 19 miejsce. Piotr zdobył jednocześnie normę na V kategorię szachową. W tej grupie aż 19 osób zdobyło wyższe kategorie szachowe.

Wyniki turnieju:

Grupa A

Grupa B1

Grupa B2

Grupa C