Młodzi szachiści zakończyli udział w obozie

Zakończył się obóz szachowy z udziałem młodych zawodniczek i zawodników naszego klubu, którzy w dniach 12-23 sierpnia przebywali w Polanicy Zdrój na wspólnym obozie zorganizowanym przez KS AZS Wratislavia. Uczestnicy obozu mieli zapewnionych wiele ciekawych atrakcji, w tym m.in.: piesze wędrówki, konkurs rozwiązywania zadań szachowych, wykłady szachowe, turnieje szachów błyskawicznych, szachów szybkich i szachów bieganych, zajęcia sportowe na basenie i w plenerze oraz zagrali w bezpośredniej grze w symultanie szachowej z aktualną wicemistrzynią Polski – Arcymistrzynią Klaudią Kulon. Oprócz tego codziennie rywalizowali w 56. Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina.

Był to pierwszy w historii naszego klubu udział w obozie szachowym i został wsparty dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu.