Akademickie Mistrzostwa Polski

W dniach 14-16 maja w Chorzowie rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski. W zawodach tych wystartowało aż 5 zawodników Gońca Żarów.
W turnieju indywidualnym kobiet Klara Czaplewska, która reprezentowała Uniwersytet Wrocławski zajęła 46 miejsce w gronie 85 uczestniczek.
W turnieju indywidualnym mężczyzn 62 miejsce zajął Damian Daniel (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), 68 był Kamil Nowak (Politechnika Wrocławska), 94 – Dawid Mozol (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) i 96 – Przemysław Borowski (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu). Rywalizowało 208 uczestników.
W turnieju drużynowym Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w składzie z Damianem Danielem, Przemysławem Borowskim i Dawidem Mozolem zajął w klasyfikacji końcowej 21 miejsce, natomiast wśród uczelni społeczno-przyrodniczych został sklasyfikowany na 3 miejscu. Zdjęcie ze strony FB organizatora.