Dobre występy w II Świdnickim Festiwalu Szachowym

Zakończył się dwudniowy II Świdnicki Festiwal Szachowy rozgrywany w Burkatowie. Dwóch naszych zawodników zdobyło w tych zawodach wyższe kategorie szachowe. W OPEN B Jan Bednarski zdobył normę na II kategorię szachową a w OPEN D Dawid Gołębczyk zdobył normę na III kategorię szachową. V kategorię szachową zdobył także pan Marcin Kasendra – tata dwójki naszych zawodników Hani i Janka.

Wyniki zawodników Gońca Żarów:

W najsilniejszym OPEN A (turniej zgłoszony do FIDE) rywalizowało dwóch zawodników Gońca: Michał Bieszczad, który zajął 10 miejsce oraz Mirosław Cygan – 25 miejsce.

W OPEN B wysokie 2 miejsce zajął Jan Bednarski, 9 był Oskar Kiszkiel, 17 – Jan Kasendra i 24 – Gabriella Gołębczyk.

W OPEN D tuż za podium na 4 miejscu zakończył zawody Dawid Gołębczyk, 16 był Kacper Kostrzewa, 17 – Wiktor Kiszkiel, 18 – Tymoteusz Wiśniewski i 19 – Szymon Kostrzewa.

W OPEN E 13 miejsce zajęła Hanna Kasendra.