X Memoriał Szachowy Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego zakończony

Zakończył się X Memoriał Szachowy Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego rozgrywany w dniach 1-2 października w Żarowie. W czterech grupach zagrało łącznie blisko 120 uczestników!
W najsilniejszej grupie A zgłoszonej do rankingu FIDE zagrały 3 osoby z Gońca Żarów: 18 miejsce zajął Mirosław Cygan, 28- Anna-Maria Michalska i 30 – Jan Bednarski.
W grupie B najlepszy wynik z naszych zawodników zanotował Oskar Kiszkiel zajmując 5 miejsce, 6 była Weronika Komaniecka a 12 – Jan Kasendra.
W grupie C rywalizowało aż 11 naszych zawodników. Najwyższe 6 miejsce zajął Paweł Król, następnie 8 – Antoni Piątek, 9 – Daria Piotrowska, 10 – Wiktor Kiszkiel, 13 – Szymon Kostrzewa, 16 – Milena Król, 17 – Kaja Dutkiewicz, 19 – Barbara Cnota, 20 – Mateusz Marchlewicz, 22 – Kacper Kostrzewa i 24 Tymoteusz Wiśniewski.
W grupie D dla początkujących zagrała nasza najliczniejsza grupa. Najwyższą 6 lokatę zajęła Hanna Kasendra, 10 – Aleksandra Dobrowolska, 11 – Natalia Buczek, 18 – Marcin Kasendra, 20 – Franciszek Królikowski, 25 – Julian Piątek, 26 – Józef Królikowski, 27 – Zofia Lesiak, 29 – Norbert Tarka, 33 – Borys Śladowski, 38 – Antoni Sypko, 48 – Stanisław Lesiak.
Oprócz nich zagrało także kilku uczniów żarowskiej Szkoły Podstawowej: 9 miejsce – Maksymilian Maślany, 32 – Hubert Grochowina, 35 – Marcel Młynarczuk, 45 – Bianka Jasińska i 46 – Miłosz Leja.
W tej grupie 6 zawodników z naszego klubu lub żarowskiej szkoły zdobyło wyższe kategorie szachowe: 4 kategoria – Maksymilian Maślany, Natalia Buczek, Aleksandra Dobrowolska oraz 5 kategoria – Norbert Tarka, Julian Piątek i Zosia Lesiak.

Wyniki poszczególnych grup:

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D