Sukcesy na turnieju w Strzelinie

Młodzi szachiści Gońca Żarów zdominowali miejsca na podium w XIII Memoriale Stanisława Sobolewskiego. W turnieju rozegranym 15 października w Strzelinie nasi reprezentanci zajęli łącznie aż 7 miejsc na podium.

W grupie A zgłoszonej do rankingu FIDE rywalizowało dwóch naszych zawodników: Artur Adamek, który zajął 20 miejsce (+5 punktów do rankingu FIDE) i Mirosław Cygan – 30 miejsce (-16 pkt. FIDE).

W grupie B (do lat 14) zwyciężył z kompletem punktów nasz zawodnik Jan Bednarski, 2 był Artur Ratkowski, 5 – Gabriella Gołębczyk (najlepsza juniorka), 6 – Weronika Komaniecka (2 m. wśród juniorek) i 8 – Angelika Kołodziejczyk.

W grupie C (do lat 10) drugie miejsce zajął zawodnik Gońca Antoni Piątek, 3 – Jan Kasendra, 11 – Mateusz Marchlewicz, 12 – Kacper Kostrzewa, 14 – Barbara Cnota (2 m. wśród juniorek), 24 – Aleksandra Dobrowolska, 25 – Szymon Kostrzewa, 27 – Natalia Buczek, 37 – Antoni Pawlikowski, 42 – Julian Piątek, 55 – Kaja Dutkiewicz.
W zawodach rywalizowało blisko 130 zawodników.