Sukcesy naszych juniorów w Jaworzynie

16 listopada w Jaworzynie Śląskiej rozegrany został II Turniej Szachowy „Dla Niepodległej”. Wystartowało w nim wielu zawodników z naszego klubu, w tym kilku z sukcesami.

W grupie A (seniorzy i juniorzy od 13 lat) zagrał Mirosław Cygan zajmując 10 miejsce oraz Jakub Komaniecki zajmując 23 miejsce.

Największe sukcesy nasi juniorzy odnieśli w grupie B (dla osób od 9 do 12 lat). Jan Molecki został najlepszym zawodnikiem do lat 12 (ogólnie 4 miejsce w całej grupie), wśród dziewcząt do lat 12 całe podium zajęły nasze zawodniczki: 1 – była Weronika Komaniecka (6 miejsce ogółem) , 2 – Anna-Maria Michalska (7 ogółem) i 3 – Angelika Kołodziejczyk (22 ogółem). W kategorii dziewcząt do lat 10 – 2 miejsce zajęła Gabriella Gołębczyk (14 ogółem), a wśród chłopców do lat 10 na 6 miejscu uplasował się Artur Ratkowski (11 ogółem), a na 9 – Kamil Mierlak (25 ogółem).

W grupie C wśród dziewcząt do lat 8 zwyciężyła Daria Piotrowska (5 miejsce ogółem), a wśród chłopców do lat 8 wygrał kolejny zawodnik Gońca Żarów Szymon Gawroński (3 miejsce ogółem) wyprzedzając kolegę klubowego Adama Kądziołkę (4 miejsce ogółem). W tej grupie wiekowej zagrali także: 15- Maciej Stankowski i 18 – Franciszek Stencel.