Weekendowe starty zawodników – 8-11 listopada

W miniony weekend liczne grono zawodników Gońca Żarów brało udział w dwóch turniejach szachowych jakie odbyły się w Wałbrzychu i Świdnicy.

W rozegranym w dniach 8-11 listopada w Wałbrzychu PAGAZ – Festiwal Szachowy – OPEN w szachach klasycznych zgłoszonych do rankingu FIDE wzięło udział troje naszych zawodników. Ostatecznie dwóch zawodników zajęło miejsce na podium: 2 – Marek Szmyd i 3 – Łukasz Reichel. Na 7 miejscu turniej ukończyła Jowita Dranka.

W Świdnicy 11 listopada rozegrany został IX Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego, gdzie wystartowała liczna reprezentacja naszego klubu.

W silnie obsadzonej grupie A (seniorzy i juniorzy od lat 13) najwyższe 11 miejsce zajął Przemysław Borowski, na 31 miejscu był Michał Bieszczad, na 40 miejscu Mirosław Cygan i na 53 miejscu Jakub Komaniecki.

W grupie B (juniorzy od 9 do 12 lat) najlepiej zagrała Angelika Kołodziejczyk zajmując 15 miejsce (3 w kat. dziewcząt do lat 12), następnie 24 miejsce Anna Maria Michalska (4 w kat. dziewcząt do lat 12) , 25 – Jakub Podolak, 27 – Weronika Komaniecka (5 w kat. dziewcząt do lat 12) , 30 – Artur Ratkowski i 41 – Gabriella Gołębczyk.

W grupie C (juniorzy do lat 8) rewelacyjne 3 miejsce zajął Filip Hennig (2 w kat. chłopców do lat 8), 9 miejsce zajął Szymon Gawroński (6 w kat. chłopców do lat 8) , 10 – Adam Kądziołka (7 w kat. chłopców do lat 8) , 13 – Jan Bednarski, 18 – Paweł Czermański, 19 – Maja Borkowska (2 w kat. dziewcząt do lat 8) , 32 – Franciszek Stencel, 33 – Dmytro Shestakov, 41 – Alicja Karolczak, 46 – Maciej Stankowski.