II liga – podsumowanie

W dniu wczorajszym dobiegły końca rozgrywki na szczeblu centralnym, w których mieliśmy okazję występować po raz 3 z rzędu. Podstawowym celem było uchronienie drużyny przed spadkiem do III Ligi Dolnośląskiej. Zadanie to było o tyle trudne, iż posiadaliśmy jeden z ostatnich numerów startowych, jednocześnie grając większość turnieju bez naszego niekwestionowanego lidera – mistrza Kamila Nowaka.

Ostatecznie zajęliśmy 31 miejsce, które dało nam bezpieczne utrzymanie i możliwość wystąpienia w II lidze seniorów 2021. Na szczególne wyróżnienie zasłużył nasz kapitan Damian Daniel, który grając przez większość turnieju na 1 szachownicy nie dał się nikomu pokonać na dystansie całego turnieju i zdobywając 5/9 pkt! Niesamowitą formę prezentował Marek Szmyd, który grając bardzo solidne szachy punktował dużo wyżej rozstawionych zawodników. Ponadto zanotował zdecydowanie najwyższy przyrost rankingu w drużynie – aż 37 oczek i pewnie wrócił na ranking FIDE 1900+!

Gratulacje należą się jednak całej drużynie, która poprzez świetną atmosferę stanowiła bardzo zgrany kolektyw! Duch drużyny towarzyszył nam nie tylko podczas samych meczów, ale również przy parogodzinnych przygotowaniach do partii (ogromne podziękowania dla Arcymistrzyni Klaudia Kulon za pomoc w tym aspekcie) oraz w cowieczornych analizach!
Chcielibyśmy również podziękować Organizatorom UKS przy SP 8 Chrzanów Marian Sadzikowski za podjęty trud przy turnieju, szczególnie w obecnych czasach! Wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Wyjazd naszej drużyny był możliwy dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy z Gminy Żarów oraz Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!