VIII Memoriał Szachowy zakończony

W dniach 3-4 października w Żarowie rozegrany został VIII Memoriał Szachowy pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego. W tym roku Memoriał Szachowy został zorganizowany w ograniczonej formule, z udziałem tylko najmłodszych szachistów i przy minimalnej frekwencji.

W grupie A (zawodnicy z rankingiem 1600) zwyciężył zawodnik Gońca Artur Ratkowski wyprzedzając Roksanę Zapolską (Hetman Wałbrzych) i zawodnika Gońca Janka Moleckiego.
W grupie B (zawodnicy z rankingiem 1400) całe podium dla zawodników Gońca: 1 – Anna-Maria Michalska, 2 – Jan Bednarski i 3 – Gabriella Gołębczyk.
W grupie C (zawodnicy z rankingiem 1250) 1 miejsce zajęła zawodniczka Gońca Żarów Angelika Kołodziejczyk wygrywając z kompletem punktów i wyprzedzając Julię Siljanczuk (Hetman Wałbrzych) i Aleksandrę Wiśniewską (Strzegom).
W grupie D (zawodnicy z V kategorią i bez kategorii) zwyciężył Jakub Jedyńczuk (Strzegom), na 2 miejscu uplasował się Szymon Gawroński z Żarowa i na 3 miejscu Patryk Miciuk (Strzegom).

Z naszych zawodników kategorie szachowe zdobyli: II kategoria – Angelika Kołodziejczyk, Anna-Maria Michalska i Artur Ratkowski, III kategoria – Jan Bednarski i IV kategoria – Szymon Gawroński.