IX Memoriał Szachowy im. Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego

W dniach 2-3 października odbył się w Żarowie IX Memoriał Szachowy im. Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego. W Memoriale w 3 grupach turniejowych rywalizowało blisko stu uczestników.
Nasz klub reprezentowała liczna grupa zawodniczek i zawodników, a wielu naszych reprezentantów zdobyło wyższe kategorie szachowe.

W grupie A zwyciężył zawodnik Gońca Żarów Piotr Kaśków. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 6 – Mirosław Cygan, 9 – Anna-Maria Michalska (1 miejsce wśród kobiet) – zdobyta norma na I kategorię, 12 – Wiktor Chołody, 15 – Jan Bednarski, 22 – Artur Ratkowski, 23 – Oskar Lesiak, 24 – Weronika Komaniecka, 25 – Angelika Kołodziejczyk, 26 – Jan Molecki.

W grupie B najwyższe 6 miejsce z naszych reprezentantów zajęła Gabriella Gołębczyk (3 miejsce wśród juniorek). Pozostali nasi zawodnicy: 12 – Filip Hennig, 14 – Jan Kasendra, 19 – Maciej Stankowski, 23 – Maja Borkowska, 24 – Daria Piotrowska.

W grupie C na podium na 3 miejscu uplasował się nasz nowy zawodnik Wladyslaw Lutsalevskyi, który zdobył IV kat. szachową. Miejsca pozostałych osób: 5 – Paweł Król – zdobyta V kat. szachowa, 6 – Tymoteusz Wiśniewski – zdobyta IV kat. szachowa, 8 – Antoni Piątek – zdobyta V kat. szachowa, 9 – Aleksander Jarosz – zdobyta V kat. szachowa, 17 – Szymon Kostrzewa – zdobyta V kat. szachowa, 20 – Barbara Cnota – zdobyta V kat. szachowa, 21 – Hanna Łagoda – zdobyta V kat. szachowa
23 – Franciszek Królikowski – zdobyta V kat. szachowa, 25 – Eryk Gawron, 26 – Milena Król, 29 – Mateusz Marchlewicz, 32 – Antoni Pawlikowski, 35 – Aleksandra Dobrowolska, 38 – Natan Korbut.