Mistrzostwa Żarowa zakończone

9 marca w Żarowie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Żarowa w szachach. Rywalizowało ponad 130 uczestników, w tym liczna grupa naszych zawodników. Uczestnicy rywalizowali w czterech grupach.

W grupie A OPEN zwyciężyli:
🥇Bartłomiej Róg – Stilon Gorzów
🥈Marcin Pilzak
🥉 Oskar Kiszkiel – Goniec Żarów
kolejne miejsca naszych zawodników: 4 – Karol Laszczyński, 10 – Jan Bednarski, 11 – Roksana Zapolska (najlepsza zawodniczka), 14 – Zbigniew Zieliński, 19 – Mirosław Cygan, 29 – Henryk Król, 30 – Marcin Kasendra
Grupa B – do lat 16
🥇Szymon Delijewski
🥈Aleksander Gałązka – Szach Mat Zabrze
🥉 Nikodem Krakowiak
miejsca zawodników Gońca Żarów: 7 – Paweł Król, 10 – Maciej Stankowski, 12 – Jan Kasendra, 13 – Antoni Piątek, 15 – Wiktor Kiszkiel, 19 – Bartłomiej Rój, 20 – Miłosz Zieliński, 22 – Artem Krasin, 23 – Szymon Kostrzewa, 24 – Mikołaj Cimoch, 25 – Artur Turko, 26 – Malwina Szklarz, 27 – Paweł Czermański, 29 – Stasiu Krynicki
Grupa C – do lat 11
🥇Wiktor Miatkowski
🥈Jan Grochowina – Goniec Żarów
🥉 Dawid Grondys – SCSE Strzelin
miejsca zawodników Gońca Żarów: 5 – Barbara Cnota (najlepsza zawodniczka), 6 – Franciszek Królikowski, 7 – Kacper Kostrzewa, 8 – Mateusz Marchlewicz, 9 – Kaja Dutkiewicz, 10 – Hanna Kasendra, 13 – Natalia Buczek, 14 – Maria Stadnik, 15 – Borys Śladowski, 16 – Antoni Sypko, 20 – Aleksandra Dobrowolska, 21 – Antoni Marciniak, 24 – Zosia Lesiak, 25 – Józef Królikowski, 27 – Antoni Kula
Grupa D – do lat 9
🥇Kamil Walczak – Gambit Świdnica
🥈Wiktor Marchlewicz – Goniec Żarów
🥉Tomasz Panicz
kolejne miejsca zawodników Gońca: 4 – Mateusz Stężycki, 5 – Leon Krynicki, 11 – Marcel Szklarz, 12 – Oskar Szklarz, 21 – Stanisław Lesiak, 27 – Agata Buczek, 39 – Oliwier Rajczakowski, 40 – Zosia Kądziołka, 44 – Ignacy Lesiak.
W grupie C i D zawodnicy mogli zdobywać kategorie szachowe. Z zawodników Gońca Żarów kategorie zdobyli: Wiktor Marchlewicz, Mateusz Stężycki i Oskar Szklarz – wszyscy 4 kategoria.