Otwarte Mistrzostwa Żarowa

W sobotę 2 kwietnia w Żarowie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Żarowa w szachach. W zawodach uczestniczyło ponad 120 osób z Polski i Ukrainy, w tym bardzo liczna grupa zawodników klubu szachowego Goniec Żarów oraz młodych szachistów z Żarowa.

W grupie OPEN wygrała zaledwie 12-letnia Wiktoria Śmietańska (Polonia Wrocław) – wielokrotna mistrzyni Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wyprzedziła Bartłomieja Róg (Stilon Gorzów) i Kacpra Wernera (Górnik Polkowice). Z zawodników Gońca najwyższe miejsca zajęli: 5 – Marek Szmyd, 6 – Przemysław Borowski i 10 – Piotr Kaśków.

W grupie B (do lat 15) wygrał Igor Śliwowski (Gambit Świdnica) przed Janem Bednarskim i Gabriella Gołębczyk (oboje Goniec Żarów). Tuż za podium na 4 miejscu uplasowała się kolejna zawodniczka Gońca Żarów – Weronika Komaniecka.

W najliczniejszej grupie C (do lat 10) gdzie rywalizowało aż 75 uczestników wygrał Franciszek Maracewicz (Mikama Świdnica) przed Oskarem Kiszkiel (Goniec Żarów) i Maciejem Owczarek (Polonia Wrocław).

Najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach nagradzał Burmistrz Miasta Żarów pan Leszek Michalak. Organizatorem Mistrzostw był klub szachowy Goniec Żarów oraz Szkoła Podstawowa w Żarowie.

W zawodach tych 8 zawodników Gońca Żarów lub osób z Żarowa zdobyło kategorie szachowe.

Kategorie zdobyli:

IV kategoria – Paweł Król, Mateusz Marchlewicz, Wiktor Kiszkiel, Kaja Dutkiewicz, Milena Król