II liga – kolejne rundy, zostajemy w 2 lidze

W ostatnich dniach nasz klub rozegrał ostatnie 4 rundy na 2 lidze. Jako, że sytuacja w tabeli zrobiła się mniej optymistyczna, więcej czasu wykorzystywaliśmy na przygotowania do rund i niestety zabrakło czasu na codzienne relacje.
W 6 rundzie zasłużenie wygrała z nami mecz młoda drużyna UKS Ciepłownia Ognisko Rydułtowy. W meczu tym zwyciężył Kamil Nowak, zaś remisy uzyskał Paweł Stankiewicz oraz debiutujący na tegorocznej lidze Marek Szmyd i Hanna Rychlik.
7 runda to jeszcze trudniejsze kojarzenie. Zostaliśmy dobierani przez 18 numer startowy – RPW Okucia Budowlane Łódź. Mecz ten nie był pod naszą kontrolą, jednak pojawiły się realne szanse na remis. Ostatecznie remisy uzyskali Paweł Stankiewicz, Hanna Rychlik, Marek Szmyd, Łukasz Reichel, niestety wynik swojej partii obrócił Damian Daniel, a cały mecz zakończył się naszą porażką 2-4.
Do rundy 8 przystępowaliśmy zajmując 35 miejsce w tabeli, czyli ostatnie dające utrzymanie w lidze. W tym momencie margines błędu się skończył, a za przeciwników mieliśmy KSz Górnik Lędziny rozstawiony z 44 numerem startowym. Ten niezwykle ważny dla nas mecz rozpoczęliśmy od remisu Pawła Stankiewicza. Na szczęście nasi doświadczeni zawodnicy wytrzymali presję i po kolei pewnie zwyciężali Kamil Nowak, Klara Czaplewska i Damian Daniel. Jeszcze pół punktu w tym meczu dołożyła Hania Rychlik kończąc to spotkanie naszym zwycięstwem 4-2.
W rundzie 9 trafiliśmy na drużynę Giecek Radków, z którą rywalizowaliśmy już niezliczoną ilość razy. Mecz zakończył się indywidualnymi remisami, co dało wynik 3-3 i utrzymanie dla obu dolnośląskich drużyn. Ostatecznie Goniec Żarów zajął 27 miejsce w rozgrywkach II ligi szachowej.

Tegoroczny wyjazd na rozgrywki II ligi był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Żarów oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego . Serdecznie dziękujemy!