Sukcesy w czeskich Pardubicach

W drugiej połowie lipca odbył się międzynarodowy festiwal Czech Open, gdzie mogliśmy śledzić poczynania dużej ilości reprezentantów Gońca Żarów. Na ogromne wyróżnienie zasłużyła w szczególności dwójka naszych przedstawicieli. W grupie B (do rankingu Fide 2200) Oskar Kiszkiel zajął 161 lokatę, osiągając wynik 4 pkt w 8 partiach na średnim rankingu przeciwników 1765, co przełożyło się na zysk aż 140 oczek!

W grupie 30+ świetną formę pokazała Jowita Dranka zajmując 32 miejsce i dopisując do swojego rankingu 67 oczek. Co również imponujące nasza zawodniczka wypełniła tam normę kandydacką!👏 W tej samej grupie zagrał Łukasz Reichel, który zakończył zawody na 15 miejscu, również notując solidny występ i zyski rankingowe. W grupie C rywalizował Dawid oraz Wiktor Kiszkiel finiszując odpowiednio na 227 i 229 lokacie.
Tuż przed występami indywidualnymi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Czech drużyn 4-osobowych, gdzie zawodnicy mogli dobierać się w dowolne zespoły. Była to świetna okazja żeby połączyć siły z zaprzyjaźnionymi nam klubami Biały Król Wisznia Mała-szachy El-Tur SP3 Bogatynia UKS Sparta Białołęka. Drużyna Przemka Borowskiego, który dołożył do wyniku zespołowego 2,5pkt, zajęła 29 miejsce w gronie 132 drużyn. Drugi z zespołów, do którego należała Hania Rychlik, Łukasz Reichel oraz Jowita Dranka zakończył rywalizację na 80 miejscu. Nasi zawodnicy mierzyli się często z lepszymi rankingowo rywalami, a solidny występ po raz kolejny zaliczył Łukasz Reichel zdobywając 4 pkt w 7 partiach.