II liga zakończona naszym spadkiem

W Jastrzębiej Górze zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski – II Liga na rok 2023. Niestety po 6 latach gry na tym poziomie ligowym nasz zespół spada do niższej ligi. W gronie 44 uczestniczących zespołów zajmujemy ostatecznie 34 miejsce – pierwsze, które oznacza spadek. Do pozostania na tym szczeblu rozgrywek zabrakło naprawdę niewiele.

Ostatnie dwie rundy nie były dla naszej drużyny udane. W 8 rundzie zmierzyliśmy się z silnym zespołem MAT Myślenice, z którym przegraliśmy wysoko 1-5. Jedyne zwycięstwo odniósł Marek Szmyd.

W ostatniej 9 rundzie zmierzyliśmy się w „dolnośląskich derbach” z MUKS MDK Śródmieście Wrocław przegrywając ostatecznie 2,5-3,5. Swoją partię wygrała po raz kolejny Hania Rychlik, natomiast remis uzyskali: Damian Daniel, Marek Szmyd i Klara Czaplewska.

Gońca Żarów na szczeblu II ligi reprezentowali:

Hanna Rychlik i Damian Daniel po 5 zdobytych punktów, Klara Czaplewska i Przemysław Borowski po 3,5 pkt., Marek Szmyd – 3 pkt., Jowita Dranka – 2,5 pkt., Łukasz Reichel – 1,5 pkt oraz Kamil Nowak, który zagrał tylko w ostatnim naszym meczu.

Wszystkim naszym zawodnikom dziękujemy za poświęcony czas, walkę na szachownicach i liczymy, że za rok ponownie wrócimy na ten poziom rozgrywek ligowych.

Dziękujemy także Gmina Żarów oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego za wsparcie finansowe wyjazdu na II ligę.