Udany turniej w Jaworzynie Śląskiej

16 marca w Jaworzynie Śląskiej liczna, bo aż dwudziestoosobowa reprezentacja szachistów Gońca Żarów rywalizowała w IV Otwartych Mistrzostwach Jaworzyny Śląskiej w szachach.

W najsilniejszej grupie A 2 miejsce zajął Przemysław Borowski, 6 była Roksana Zapolska (już tradycyjnie najlepsza zawodniczka turnieju), 7 – Jan Bednarski (najlepszy junior do lat 15), 15 – Karol Laszczyński, 24 – Krzysztof Janikow, 27 – Gabriella Gołębczyk, 28 – Mirosław Cygan.

W grupie B (do lat 13) 7 miejsce Barbara Cnota (2 miejsce w kat. dziewcząt do lat 11), 8 – Mateusz Marchlewicz (2 miejsce w kat. chłopców do lat 11), 9 – Paweł Król, 13 – Natalia Buczek, 14 – Maciej Stankowski, 23 – Antoni Piątek, 25 – Aleksander Olszowy, 29 – Mikołaj Cimoch.

W grupie C (do lat 9) 5 miejsce Mateusz Stężycki, 14 – Wiktor Marchlewicz, 20 – Agata Buczek (2 miejsce w kat. dziewcząt do lat 9), 29 – Bartosz Maruszak, 35 – Zosia Kądziołka.

W tej grupie Agata Buczek zdobyła normę na 4 kategorię szachową a Bartosz Maruszak i Zosia Kądziołka zdobyli 5 kategorię szachową. Gratulacje!

Zdjęcia dzięki uprzejmości rodziców naszych zawodników.